• თებერვალი 29, 2024
britanetis_elchis_vizitiდღეს, 29 თებერვალს, ბრიტანეთის ელჩი მარკ კლეიტონი და პოლიტიკური მდივანი სოფი ბერიშვილი “ეკო ცენტრს” ესტუმრნენ.
შეხვედრაზე სტუმრებს სამოქალაქო მოძრაობის “გავიგუდეთ” და “ეკო ცენტრის” საქმიანობები გავაცანით და დეტალურად ვისაუბრეთ იმ პროექტის შესახებ, რომელიც “ეკო ცენტრმა” ბრიტანეთის საელჩოს მხარდაჭერით განახორციელა. პროექტის სახელწოდებაა “გარემოსდამცველთა ქსელის გაძლიერება ქვემო ქართლში“.
პროექტის ფარგლებში განვახორციელეთ არაერთი ტრენინგი, შეხვედრა, საინფორმაციო ტური, მოვამზადეთ საინფორმაციო მასალები. სწორედ ამ პროექტმა მოგვცა შესაძლებლობა, გაგვეგრძელებინა კონკურსის “გადააქციე პლასტმასა ხედ” მეორე ფაზა.
ჩვენმა გუნდმა ელჩს პროექტის მიმდინარეობისა და მიღწეული შედეგების შესახებ შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარუდგინა.
დიდ მადლობას ვუხდით ბრიტანეთის საელჩოს მხარდაჭერისთვის და, იმედი გვაქვს, ჩვენი პარტნიორობა მომავალშიც გაგრძელდება.

On February 29, British Ambassador Mark Clayton and Political Officer Sophie Berishvili paid a visit to Eco Centre.
We have introduced “Gavigudet” and “Eco Centre” activities to our guests and discussed the project that Eco Centre implemented with the support of the British Embassy. The name of the project is “Strengthening the Network of Environmentalists in Kvemo Kartli Region.”
In the framework of this project our team was able to organize a umber of training sessions, informational tours, informational materials. Moreover, this project made it possible to continue another phase of the “turn plastic into trees” contest to combat plastic pollution.
Our team presented a summary presentation about the course and the outcomes of the project.
We are grateful for the British Embassy’s support and look forward to continuing our partnership for a greener future.